Ribeira Grande i okolice – najważniejsze atrakcje

Ribeira Grande to jedno z większych i ważniejszych miasteczek na wyspie  , skomunikowana drogą szybkiego ruchu z Ponta Delgada i leżąca na przeciwległym brzegu wyspy. Podobnie jak wszędzie mamy tutaj kilka urokliwych  kościółków ,jednym z nich jest Igreja Matriz da Nossa Senhora de Estrela.

Igreja Matriz w Ribeira Grande

Igreja Matriz w Ribeira Grande

Inny obok  to  kościół Espiritu Santo

Igreja Esiritu Santo Ribeira Grande

Igreja Esiritu Santo Ribeira Grande

Warto wstąpić do  fabryki likierów  Mulher de Capote ,gdzie można nabyć trunki o różnych mniej i bardziej egzotycznych smakach

Fabryka likierów Mulher de Capote

Fabryka likierów Mulher de Capote

Miasteczko dysponuje swoją plażą , jednak w niedużej odległości od niego znajduje się najbardziej znana na całej wyspie plaża surferów Santa Barbara  , jest to zarazem najszersza i najdłuższa plaża na wyspie.

Plaża Santa Barbara

Plaża Santa Barbara

Miasteczka ogólnie są bardzo podobne do siebie , wybudowane w tym samym stylu , stąd dla mnie dużo ciekawsze i piękniejsze są cuda natury jakie możemy spotkać na Azorach. Takim przykładem jest  położony kilka km od Ribeira Grande ( zjazd na Lagoa do Fogo ) Centro de Interpretacao Ambiental Caldeira Velha  : jest to piękny park obfitujący w endemiczne gatunki roślinne oraz zawierający dwa kąpieliska z wodą  termalną w okolicy 47 stopni C . Obiekt jest czynny najdłużej w szczycie sezonu od kwietnia do września codziennie od 9 do 20.30 , poza sezonem trochę krócej zależnie od m-ca do 17-18h

Caldeira Velha

Caldeira Velha

Caldeira Velha

Caldeira Velha

2015-06-25 18.27.54

Caldeira Velha

Jest także miejsce z wrzącą wodą  +63

Caldeira Velha

Caldeira Velha

Podążając dalej tą samą drogą w kierunku Lagoa do Fogo pnącą się coraz bardziej stromo do góry możemy dojechać do kolejnego interesującego miejsca – jeziora wulkanicznego Lagoa do Fogo. Próbowałam dwukrotnie zobaczyć jezioro z góry , jednak nie udało się , w tym regionie większość czasu wiszą gęsto zawieszone mgły , mimo słonecznej pogody nad resztą wyspy. Kolejną opcją wyjeżdżając od strony Ribeira Grande w kierunku Porto Formoso są plantacje herbaty . Zanim do nich dotrzemy polecam zatrzymać się przez chwilę przy punkcie widokowym Miradouro de Santa Iria , skąd rozpościera się piękny widok na wybrzeże.

widok z Miradouro Santa Iria

widok z Miradouro Santa Iria

Na wyspie mamy 2 plantacje herbaty , jedna prawie obok drugiej. Zdecydowanie bardziej interesująca jest plantacja Gorreana. To najstarsza z nich założona w  1883 roku składająca się z 45 ha i produkująca 40  ton herbaty rocznie . Wytwarzanie jej  odbywa się sposób tradycyjny bez użycia środków chemicznych . Tutaj możemy zobaczyć cały proces produkcji  oraz degustować herbatę , w sklepiku możemy nabyć zarówno herbatę czarną jak i zieloną produkowaną z fabryce.

proces selekcji listków

proces selekcji listków

Nie jest to moja pierwsza wizyta w fabryce herbaty ,po odwiedzeniu 2 innych na Sri Lance, nie ukrywam , iż pola herbaciane tutaj zrobiły na mnie mniejsze wrażenie , jednak też  są godne uwagi. Oczywiście nabyłam herbatę czarną i zieloną  .

Plantacje herbaty Gorreana

Plantacje herbaty Gorreana

Druga fabryka w Porto Formoso  – nie można w ogóle zobaczyć procesu produkcyjnego , jest jedynie miejsce , gdzie można napić się herbaty oraz ją zakupić , także pola herbaciane jakie można dostrzec są sporo mniejsze .

plantacja herbaty Porto Formoso

plantacja herbaty Porto Formoso

Informacje praktyczne : wstęp do Caldeira Velha- 2 eur

Ten wpis został opublikowany w kategorii AZORY 2015 i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s