Sete Cidades- najpiękniejsze miejsca w okolicy

Sete Cidades i okolice to region na który warto poświęcić cały dzień , mamy tu liczne jeziora pochodzenia wulkanicznego :

 • Lagoas  Empadadas-  dwa  jeziorka  obok  siebie (północne  i  południowe )- by do  nich  dojechać  jadąc z  Ponta  Delgada ,najpierw  skręcamy na  Relvę , a  następnie na  Covoada  i    dopiero za  tą  miejscowością ,kierując  się na  Sete  Cidades po  lewej  stronie jest  widoczny  wjazd na  nieasfaltową  drogę do  Lagoas  Empadadas.  Jeziorka  można  obejść  pieszo  dookoła.

  jedno z jeziorek Empadadas

  jedno z jeziorek Empadadas

 • Lagoa  do  Santiago-możemy  je  podziwiać  z  Miradouro  Lagoa do  Canario-należy  dojść  leśną  ścieżką  z głównej  drogi  jadąc  w  stronę  Sete  Cidades. Z  tego  punktu  widokowego  na  pierwszym  planie  widać  Lagoa do Santiago ,na  drugim  Lagoa  Azul .

  Lagoa do Santiago oraz Lagoa Azul

  Lagoa do Santiago oraz Lagoa Azul

 • Lagoa de Sete Cidades – składa się z dwóch   jezior o wyraźnie odmiennych kolorach-jedno niebieskie( Lagoa Azul) , drugie zielone( Lagoa Verde)  , są przedzielone jedynie mostem tworząc kształt cyfry 8. Legenda mówi , iż powstały z  łez nieszczęśliwych kochanków- pasterza i księżniczki. Jeziora można z bliska podziwiać udając się do miasteczka Sete Cidades , jednak uważam , iż największe wrażenie ich obserwacja wywiera z punktu widokowego Vista do Rei . Dla mnie ten punkt zwiedzania był najpiękniejszy spośród całej wyspy!!
  Lagoa Azul + Lagoa Verde

  Lagoa Azul + Lagoa Verde-widok z Miradouro Vista do Rei

  SAM_3499

  Lagoa Azul + Lagoa Verde-widok z Miradouro Vista do Rei

   

  widok na Lagoa Verde i most dzielący go od Lagoa Azul

  widok na Lagoa Verde i most dzielący go od Lagoa Azul

  Z Miradouro  Vista do Rei , można dojechać autem do Sete Cidades trasą , która jednocześnie jest trasą trekkingową PR3SMI Vista do Rei- Sete Cidades  . Jest to dość wąska droga polna , a wielu miejscach z obu stron jest przepaść w dół na kilkadziesiąt metrów – zapewniam , iż jazda autem dostarczy niezapomnianych wrażeń .

  W okolicy Sete Cidades mamy kilka szlaków trekkingowych- ja zdecydowałam się na Serra Devasa PRC5 SMI- jest to szlak liczący 4,2 km- rozpoczyna się naprzeciw parkingu przy Lagoa do Canario .Początkowo rozpoczyna się dość mocnym podejściem pod górę , za to możemy podziwiać ładne widoki na okoliczne tereny :

  widok okolicy z trasy Serra Devasa

  widok okolicy z trasy Serra Devasa

  Następnie wychodząc na najwyższy punkt trasy mamy widok na jezioro Eguas .

  Lagoa Eguas

  Lagoa de Eguas

  Po zejściu z punktu widokowego widać także  Lagoa Rasa , które również  jest dostępne od strony Lagoas Empadadas .

  Lagoa Rasa

  Lagoa Rasa

  Szlak następnie prowadzi dołem przy samym brzegu Lagoa Rasa .

  Lagoa Rasa

  Lagoa Rasa

  Jezioro Rasa obchodzimy dookoła by wrócić na początek trasy . Po drodze wąską ścieżką  przedzieramy się przez gęstą roślinność2015-06-26 15.03.41

   

  Na koniec dnia po intensywnym zwiedzaniu postanowiliśmy się wybrać się do małej nadmorskiej miejscowości  Mosteiros. To tutaj można obserwować najpiękniejsze zachody słońca na wyspie , a równocześnie skorzystać z kąpieli w basenach naturalnych.

  baseny naturalne Mosteiros

  baseny naturalne Mosteiros

  zachód słońca Mosteiros

  zachód słońca Mosteiros

   

  Jeśli ktoś dysponuje czasem warto podjechać do Ponta da Ferraria- tu także jest punkt widokowy oraz baseny naturalne – trzeba się wybrać , gdy jest odpływ.

  Informacje praktyczne:

 • wykaz tras trekkingowych wg wysp z podziałem na stopień trudności i opis można znaleźć na stronie http://www.trails.visitazores.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii AZORY 2015 i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s