Ponta Delgada i okolice czyli co warto zwiedzić część II

Poza typowymi atrakcjami podziwiania zabytków w Ponta Delgada  bardzo przyjemnym punktem jest Marina czyli pasaż nad samym oceanem , gdzie możemy oglądać rozmaitość łodzi czy nawet żaglowców , jak ten który przypłynął z Brazylii.

SAM_3170

Marina w Ponta Delgada

Marina w Ponta Delgada

To tutaj także mają swoje siedziby firmy oferujące różnego rodzaju morskie wycieczki jak obserwacja delfinów/ wielorybów czy pływanie z delfinami.

Na pewno można wyróżnić tu 3 firmy od razu widoczne w Marinie :

-Futurisimo //www.futurismo.pt/ – dysponują zarówno małymi łodziami 12-16 osób jak i dużym katamaranem na 77 osób z Wc – cena w obu wypadkach jest taka sama i wynosi 55 eur

-Sea Colours – polecane przez Antonio gospodarza hostelu-koszt 48 eur , nie odważyłam się ze względu na mały rozmiar łodzi

-Moby Dick –  łodź na kształt kutru rybackiego – koszt 35 eur

Wyprawy takie trwają koło 3,5 godziny i są z reguły prowadzone w 2 turach- rano 8-9h oraz po południu – wypływy kolo 14h

Ja zdecydowałam się na tą pierwszą i ogólnie jestem zadowolona. Widziałam zarówno delfiny jak i fragment wieloryba  kilka razy  ( nie wynurzył się w całości ) . Niestety ciężko  było uchwycić na zdjęciach , jedynie delfiny dawały większą opcję w tym zakresie. Z tego co usłyszałam od biologów morskich prowadzących wycieczkę wieloryby najłatwiej  zaobserwować od marca do czerwca . Większość gatunków wielorybów i delfinów w okolicach Azorów to gatunki migrujące , czyli nie przebywające przez cały czas w tym samym regionie. Na stałe zaledwie kilka rodzajów jest mieszkańcami wód otaczających Azory .

delfiny u wybrzeży Sao Miguel

delfiny u wybrzeży Sao Miguel

Jeśli chodzi o okolicę Ponta Delgada polecam :

– spacer wzdłuż wybrzeża do miasteczka Sao Roque ( koło 45 min z Mariny)  , gdzie mamy w sumie 3 plaże prawie połączone ze sobą , a bardzo ładny widok mamy na kościółek na skarpie przy plaży .

Kościół Sao Roque

Kościół Sao Roque

– wizytę na  plantacji ananasów- owoc ten jest uprawiany na skalę handlową od 1850roku metodami tradycyjnymi  w szklarniach, głównie na rynek europejski. W okolicach Ponta Delagada jest kilka takich punktów , ja odwiedziłam plantację w Faja de Baixo dr Arruda   – otwarta od kwietnia do października codziennie od 9 do 20h, wstęp wolny. Na miejscu można kupić sok z ananasa czy spróbować likieru z tego owocu . Sama mogę zapewnić , iż ananasy z Sao Miguel są cudownie słodkie i smaczne.

na plantacji ananasów

na plantacji ananasów

– wizytę w fabryce ceramiki Vieira założonej w 1862roku  w Lagoa -czynna od 9 do 18h , w soboty 9-12.45h. Można tu bezpłatnie obejrzeć całą fabrykę wraz z poszczególnymi etapami procesu produkcyjnego.

w fabryce ceramiki Vieira

w fabryce ceramiki Vieira

Po obejrzeniu fabryki można wstąpić do sklepu firmowego i zakupić różne ładne wyroby w dobrych cenach(płatność tylko gotówką). Wyroby są  w zdecydowanej większości dwukolorowe biało-niebieskie

sklep firmowy Vieira

sklep firmowy Vieira

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii AZORY 2015 i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s