Piaszczysta plaża na Porto Santo

DZIEŃ 8- 29.12.2013

Dziś przygoda ze statkiem  Lobo Marinho czyli wilk morski i  jednodniowa  podróż do oddalonej o 75km wyspy Porto Santo. W przeciwieństwie do Madeiry  , tam można znaleźć piękną naturalną i  długą na 9km  plaże.

 

Lobo Marinho-nasz transport z Funchal do Porto Santo

Lobo Marinho-nasz transport z Funchal do Porto Santo

Rejs rozpoczyna się o 8 rano i trwa 2,5h w jedną stronę   , należy przybyć 30 min wcześniej. Gdy wyruszamy można podziwiać wschód słońca z widokiem na wyspy Ilhas Desertas, które mijamy po drodze  , szkoda tylko , że jest chłodno .

 

wschód słońca na tle Ilhas Desertas

wschód słońca na tle Ilhas Desertas

Większość  czasu spędzam w kabinie , tu tez zimno i niestety dopada mnie choroba morska, więc ominęła mnie część przyjemności dot. rejsu.

W końcu przypływamy na wyspę , w cenie biletu mamy transfer w okolice miasteczka , statek bowiem przybija jakieś 3-4 km dalej .

Jest także opcja 2 godzinnej wycieczki autobusowej dookoła Porto Santo , jednak nie chcemy tracić tej pięknej pogody na siedzenie w autokarze.Poza tym sama Madeira na pewno jeśli chodzi o krajobraz jest bardziej urozmaicona  niż Porto Santo, to nadaje się gł do plażowania .

Szybko znajdujemy zejście na plażę , rozkładam się na ręczniku w ubraniu  jest bowiem za chłodno by się rozebrać  , mimo , iż słońce mocno przygrzewa , jest też zimny wiatr. To jednak nie przeszkadza Janowi zakosztować kąpieli w oceanie… brr.. Plaża naprawdę robi wrażenie , jest długa , żółta i piaszczysta i praktycznie nie ma turystów.Uwielbiam plaże , zwłaszcza takie jak ta, może brakuje jeszcze tropikalnych palm…. właśnie marzę sobie jakby tu było latem.. cóż może kiedyś się dowiem , jednak zapewne nie tak spokojnie jak teraz poza sezonem.

plaża na Porto Santo

plaża na Porto Santo

plaża na Porto Santo

plaża na Porto Santo

 

Dziś dzień spędzam na lenistwie , muszę wypocząć po tak intensywnym  rytmie jaki ostatnio sobie narzuciliśmy , za to Jan wyrusza na spacer a ja delektuję się słońcem plażą i szumem oceanu…Dociera on do   spokojnego ale urokliwego centrum miasteczka  i tam spędza trochę czasu , spotykamy się dopiero przy zbiórce w autobusie.

Porto Santo

Porto Santo

Podroż powrotna zaczyna się o 18h, dopływamy z powrotem do Funchal koło 21h , wstępujemy na chwilę  na plac w porcie , gdzie jest regionalny festiwal jadła i muzyki ale nie ma tam  nic specjalnego , więc zmęczeni  wracamy do hotelu.

Informacje praktyczne:

 

-bilet tam i z powrotem Funchal-Porto Santo w grudniu 56 eur .

-wycieczka 2h autokarem po wyspie 14 eur od osoby.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii MADEIRA 2013 i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s