Malezja i Sri Lanka dwa w jednym -wstęp

Najpierw miał być wyjazd  do Ho Chi Minh w Wietnamie , jednak za długo się decydowałam i oferta przeszła  mi koło nosa.Na szczęście kierunek azjatycki obfituje w częste promocje . Nie musiałam długo czekać na kolejną okazję i oto pojawił się bilet w ciekawej cenie do Kuala Lumpur.. zarówno Malezja jak i Wietnam są w pobliżu Indonezji do której tak pragnę wrócić , jednak zwycięża duch pogoni za nowościami i ostatecznie zmieniam trochę moje pierwotne zamysły.Kupuję bilet do Kuala Lumpur w promocji Air France / KLM a następnie po dokładniejszym sprawdzeniu warunków klimatycznych i wizowych dokupuję do kolekcji bilet Air Asia na trasie Kuala Lumpur- Colombo-Kuala Lumpur.

Zamierzam odwiedzić dwa zupełnie różne kraje , Malezja bez wątpienia cechuje się większym postępem cywilizacyjno-technicznym , jak i jest w zdecydowanej większości krajem muzułmańskim. Sri Lanka za to  jest prawdziwym wyzwaniem  , tu transport lokalny jest tylko dla cierpliwych i żądnych przygód  , panuje tu też większa swoboda obyczajów , jak i spore zróżnicowanie pod względem wyznawanych religii: mamy tu zarówno islam , buddyzm , hinduizm a nawet katolicyzm, jednak religia nie stanowi podłoża konfliktów , jak to nieraz bywa w innych krajach.

 

Informacje praktyczne

– Warszawa-Kuala Lumpur -Warszawa 1850 PLN , wiem zdarza się taniej , ale nie chciałam czekać wieczność na jakąs super promocje , tym bardziej , że normalne ceny na tych trasach oscylują od 2500 PLN  w górę, 5 lat wcześniej trasa Katowice-Franfurt-Jakarta-Frankfurt-Katowice kosztowała mnie ponad dwa razy tyle , więc uważam , iż zdobyłam bilet w dobrej cenie

-Kuala Lumpur do Colombo i powrót koło 530 PLN

-wiza na Sri Lankę zdobyta w systemie ETA ważna 30 dni od daty wjazdu – 30 USD

-walutą Malezji jest ringgit malezyjski i ma bardzo łatwy przelicznik 1 RM= 1 PLN

-walutą Sri Lanki jest rupia lankijska , często niestety mylona z indyjską , tu przelicznik jest bardziej skomplikowany

1USD =130LKR lub ewent 100LKR to mniej więcej 2,4 PLN

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii MALEZJA 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s